Strona główna / Aktualności

Dzień Edukacji Prawnej

Dane w poniższej wiadomości są nieaktualne.
Wiadomość usunięta dnia 22.03.2017

powód: Ogłoszenie utraciło ważność
Wróć do strony głównej.
Opublikowano: 07.03.2017, 11:36

W dniu 15 marca 2017 r. sędziowie tut. Sądu we współpracy ze Stowarzyszeniem Sędziów Polskich Iustitia organizują Dzień Edukacji Prawnej

Chcemy, aby powyższe wydarzenie miało charakter cykliczny i promowało wszelkie działania związane z szeroko pojętą edukacją prawną.

Na ten dzień planowana jest w tut. Sadzie wizyta dwóch klas tarnogórskich szkół ponadgimnazjalnych  - I Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowskich Górach oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowskich.

Młodzież wraz z wychowawcami najpierw będzie zwiedzać tut. Sąd (dowie się jak załatwić sprawę w sądzie, pozna działanie podstawowych komórek sądu, zapozna się z pracą sędziów i urzędników), następnie będzie uczestniczyć w charakterze publiczności w rozprawach a potem spotka się z Prezesem Sądu i wysłucha prelekcji o Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach by na koniec przystąpić do konkursu sprawdzającego zdobytą w tym dniu wiedzę.

W kwietniu i maju tut. Sąd planuje także lekcje w tych dwóch liceach z których będzie młodzież (temat: Podstawowe zasady prawa oraz zawody prawnicze).

 

Zobacz także: Plakat dzien edukacji prawnej

 

 

 

Pokaż metryczkę  tego dokumentu drukuj  
Wiadomość oglądana razy: 836
Opublikował: Adrian Baranowski
Publikacja dnia: 07.03.2017, 11:36
 
Ukryj metryczkę  tego dokumentu     Drukuj 


Do góry